Finax jest polski

Polska jest pierwszym rynkiem, na którym słowacki fintech – Finax – będzie działał w formie oddziału. Będzie tym samym podlegał nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Przed 1 kwietnia broker oferował usługę robo-doradztwa jako spółka słowacka – działał na zasadzie jednolitego paszportu europejskiego.

Otwiera to nowy rozdział w historii Finax i daje nam szansę na ekspansję dzięki dużo lepszemu kontaktowi z lokalnymi inwestorami. Będziemy bliżej nich – w Warszawie, w pracy, na konferencjach i szkoleniach. Będzie nam łatwiej prowadzić nad Wisłą edukację finansową i przekonywać klientów, że inwestowanie może być proste, tanie i skuteczne. To podstawy filozofii i misji Finax, która doprowadziła już do naszego rynkowego sukcesu na Słowacji. Szykuj się, Polsko. Pasywna rewolucja nadciąga z jeszcze większą siłą 

Powiedział prezes Finax, Juraj Hrbaty.

Finax stawia sobie za cel pozyskanie w Polsce 100 mln EUR aktywów i 20 tys. klientów. Polskim oddziałem firmy kieruje Przemysław Barankiewicz. Na koniec marca 2022 roku z usług słowackiego robo-doradcy korzystało już blisko 9000 Polaków, a w 11 dostępnych portfelach zgromadzili oni ponad ćwierć miliarda złotych. Taki jest efekt dwóch lat obecności firmy na polskim rynku.